کاربرد enable hybrid design و create a geometrical set کتیا

کاربرد enable hybrid design و create a geometrical set کتیا : زمانی که می خواهیم وارد محیط Part Design و یا … شویم یک پنجره جدید new part باز شده که می بایستی تنظیمات آن را در ابتدای ورود به درستی انجام دهیم تا در هنگام مدل سازی با مشکل مواجه نشویم.

در کل هدف از فعال یا غیر فعال کردن hybrid design و ایجاد geometrical set این است که نمودار درختی را پوشه بندی و مدیریت کنیم تا وقتی که قطعه پیچیده ای طراحی می کنیم براحتی بتوان المان های نقطه ، خط و سطح را در یک یا چند پوشه مجزا قرار داد و آنها را hide یا show کرد.

ابتدا در کادر بالای پنجره new part یک نام برای مدل انتخاب می کنیم.

(اگر در این مرحله نام را تغییر ندهیم، می توان در محیط پارت با کلیک راست روی نام مدل از نمودار درختی و سپس انتخاب properties نام را تغییر دهیم.)

کاربرد enable hybrid design و create a geometrical set کتیا

کاربرد گزینه enable hybrid design

اگر گزینه مربوط به enable hybrid design را فعال کنیم و سپس با OK کردن وارد محیط شویم، علاوه بر حجم های ایجاد شده که در زیرمجموعه part body نمودار درختی قرار می گیرند، تمامی المان های ترسیمی مانند نقطه ، خط و سطح نیز در زیر مجموعه part body قرار خواهند گرفت، مگر اینکه خودمان بعد از ورود به محیط از منوی insert یک geometrical set ایجاد کنیم و المان های نقطه و خط و سطح را در پوشه geometrical set قرار دهیم.

اگر گزینه enable hybrid design را خاموش کنیم و وارد محیط شویم، هنگام ترسیم المان هایی مانند point , line , surface به صورت اتوماتیک یک geometrical set ایجاد شده و المان ها اتوماتیک وار درون آن قرار می گیرند. مزیت خاموش کردن این گزینه این است که دیگر نیاز نیست برای پوشه بندی المان ها بخواهیم دائم با کلیک راست کردن روی پوشه geometrical set آن را define in work object کنیم، بلکه به طور خودکار المان ها درون پوشه قرار می گیرند.

مطلب پیشنهادی ⇐ مجموعه کامل فیلم های آموزش catia ⇐ آموزش کتیا

کاربرد گزینه create a geometrical set

اگر هنگام ورود به محیط این گزینه را فعال کنیم ، در نمودار درختی یک پوشه تحت عنوان geometrical set ایجاد می شود که می توان المان ها را در آن پوشه ترسیم و مدیریت کرد.

اگر هنگام ورود به محیط این گزینه را خاموش کنیم، پس از ورود می توان از منوی insert آن را ایجاد و با کلیک راست روی آن و انتخاب properties  نام آن را تغییر داد.

نکته : اگر بخواهیم المان یا اسکچ ترسیمی در پوشه خاص یا part body خاصی قرار بگیرد کافی است از نمودار درختی روی آن کلیک راست کرده و گزینه define in work object  را بزنیم و یک خط ممتد زیر نام آن مطابق شکل زیر قرار می گیرد.

کاربرد گزینه create a geometrical set

عدم نمایش پنجره New Part هنگام ورود به محیط

اگر تیک گزینه do not show this dialog at startup را فعال کنیم، در دفعات بعدی که بخواهیم وارد محیط کار کتیا شویم دیگر این پنجره ظاهر نمی شود که برای بازگرداندن آن از منوی tools ⇒ options ⇒ infrastructure ⇒ part infrastructure ⇒ part document ⇒ display the new part dialog box را فعال می کنیم.

تیک گزینه do not show this dialog at startup را فعال کنیم

مطالعه بیشتر ⇓

پرینتر سه بعدی

مهندسی معکوس

اسکنر سه بعدی

طراحی صنعتی

طراحی سه بعدی

آپانوس تولید کننده مجموعه کامل فیلم های آموزش کتیا مقدماتی ، پیشرفته ، طراحی سطوح ، ابر نقاط ، ورق کاری ، تحلیل المان محدود ، طراحی قالب ، ماشینکاری ، طراحی بدنه ، رندرینگ حرفه ای ، انیمیشن سازی حرکتی و … به صورت کاملا کاربردی ، مثال محور و خودآموز است. جهت مشاهده نمونه فیلم ها و توضیحات آن به صفحه فیلم های آموزش کتیا مراجعه و یا با مدیر سایت تماس بگیرید.
مهندس مکانیک – مجتبی محمدنیا : ۰۹۳۵۵۶۵۲۲۹۱

اگه این آموزشو پسندیدی برای دوستاتم بفرست :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست